180 W 976 nm aallonpituus lukittu kuitukytketty diodilaser
180 W:n 976 nm:n aallonpituudella lukittu kuitukytkentädiodilaser koostuu kuitu-kytketystä puolijohdelaserdiodista, optisesta kuidusta ja säteen muotoilevasta optiikasta. Puolijohdelaserdiodi koostuu puolijohdemateriaalista, joka on kerrostettu kahden elektrodin välissä, ja se tuottaa kapean, kollimoidun laservalonsäteen läheisillä-infrapuna-aallonpituuksilla. Lähtösäde on kytketty yksi--- tai monimuotoiseen-optiseen kuituun, joka ohjaa valoa pitkiä matkoja ilman, että intensiteetti häviää mahdollisimman vähän. Säteen muotoiluoptiikka sisältää linssit ja diffraktiohilat, joita käytetään muotoilemaan ja ohjaamaan lähtösäteen suuntaa
Pikatiedot:
Diodit toimivat hajautetuina lämmönlähteinä, mikä mahdollistaa ilma{0}} tai vesi-jäähdytteisen arkkitehtuurin ennakoitavissa olevan korkean luotettavuuden.

Tietolomake:
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 976±1 nm |
| Lähtöteho | 180W |
| Spektrin leveys FWHM | 1 nm |
| Aallonpituuden muutos virran kanssa | 0,03 nm/A |
| Kuitu | |
| Kuituytimen/verhouksen/puskurin halkaisija | 200um/220um/320um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuitupituus/kuitua suojaava putki | 1,5 ~ 2 m / 0,9 mm täysi takki |
| Kuituliitin | Paljas pää |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 13-14A |
| Kynnysvirta Ith | 0.9A |
| Käyttöjännite Vop | 31~35V |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila (ei{0}}tiivistyvä) | 25-35 astetta |
| Varastointilämpötila (ei{0}}tiivistyvä) | -20-70 astetta |


Suositut Tagit: 180w 976nm aallonpituus lukittu kuitu kytketty diodi laser toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










