Tehokas kuitukytketty laserdiodi
Vaihtoehdot:
808 nm: suurin teho on 180 W
915 nm: suurin teho on 750 W
976 nm: suurin teho on 550 W
Avainominaisuudet:
Vakiokuitu: 105um/200um ydin; 0,22NA; SMA905/FC/Bare-liitin
Kuidun pituutta voidaan räätälöidä
Räätälöi ratkaisu PD-, TEC-jäähdyttimelle, valokeilalle
Johtava kirkkaus ja luotettavuus
Stabiloitu spektri lämpötilan ja virran suhteen
Laadun takaamiseksi, vakaan ja pitkän käyttöiän takaamiseksi, käytämme Jenoptik Saksan lasersirua.
Paremman jäähdytyksen ja lämmönpoiston takaamiseksi käytämme Tecnisco Japanin alustaa/kuorta.
Korkean tehon tehokkuuden saavuttamiseksi käytämme Nufernin kuitua.
Kaiken kaikkiaan käytämme mallissamme maailman parhaita lisävarusteita.
Kaikki nämä ominaisuudet voivat taata laserin laadun ja pitkän käyttöiän yhdessä parhaan AnSn-juotostekniikan kanssa.

Sovellus:
Lasermerkintä, laserkaiverrus, laserleikkaus, kuitulaserpumppauslähde

Kuuman tuotteen tietolehti
Tuote nro. FC915DL500
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 915 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±15 nm |
| Lähtöteho | 500W |
| Kuitu | |
| Kuidun pituus | 1.5m |
| Kuituytimen halkaisija | 220um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuituliitin | Paljas Pää |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 25A |
| Kynnysvirta Ith | 1.1A |
| Käyttöjännite Vop | 46V |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15~45℃ |
| Säilytyslämpötila | -20-70℃ |
| Lämpötilakerroin | ~0,35 nm/℃ |
Koko piirustus

Suositut Tagit: suuritehoiset kuitukytkentäiset laserdioditoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










