785nm 600mW laserdiodi kapealla viivanleveydellä
785nm 600mW aallonpituudella stabiloidut laserdiodit tarjotaan 14-nastaisessa perhospaketissa
Nämä kuituihin kytketyt tilavuuden Bragg-hilastabiloidut laserit tarjoavat erittäin kapeaa viivanleveyttä, laajan käyttölämpötila-alueen ja alhaisen virrankulutuksen
Käytetään laajasti Raman-sovelluksissa sekä metrologiassa, anturissa, bio-instrumentaatiossa ja analyyttisissä instrumentointisovelluksissa
Ominaisuudet:
Aallonpituus-Stabiloitu
Lähtöteho 600mW
785nm aallonpituus
Kuituytimen halkaisija 105 µm
Kapea kaistanleveys<0.12nm
0.22N.A.
Butterfly-paketti sisäisellä jäähdyttimellä, termistorilla ja fotodiodilla

Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC785DL600
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus λ | 785 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±0,5 nm |
| Lähtöteho | 600mW |
| Spektrin leveys FWHM | 0,1 nm |
| Rinnetehokkuus | 0.8W/A |
| Kuitu | |
| Kuituytimen halkaisija | 105um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuituliitin | FC/PC, SMA905 |
| Kuidun pituus | 1m, voidaan mukauttaa |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 1.09A |
| Kynnysvirta Ith | 0.36A |
| Käyttöjännite Vop | 2V |
| PD | <2000μA |
| Termistori | 10 (±5 %) kΩ (@25 astetta) |
| TEC:n käyttövirta/jännite | 2.5A/6.3V |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-35 astetta |
| Varastointilämpötila | -20-50 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0,01 nm/aste |
Piirustus
![product-1-1 WMR}QLLI4A[61KLJSV[8]AV](/Content/uploads/202098745/202004231352310876c6c47fdf44bc96b08b62e26cd57d.png)
Suositut Tagit: 785nm 600mw laserdiodi kapealla viivanleveydellä toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










