1W 1940nm kuitukytketty diodilaser
Kuitutuliumlaserit lähettävät pääasiassa lasereita, joiden aallonpituus on 1940 nm. Koska niiden lähettämien laserien aallonpituus on lähellä veden energian absorptiohuippua, ne voivat tuottaa tehokkaan kudosten höyrystymisen, leikkaamisen, koagulaation ja hemostaasin. Niillä on myös pieni optinen tunkeutumissyvyys ja pieni lämpövaurio. Jatkuvaa-aaltokuitutuliumlasereita käytetään pääasiassa eturauhasen poistoleikkauksissa, ja niitä käytetään laajalti kliinisessä käytännössä
Tärkeimmät ominaisuudet:
2100nm on saatavilla
C-Asennuspaketti on saatavilla
Jopa 10W

Tekniset tiedot
Tuotenumero: FC1940DL1
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 1940nm |
| Lähtöteho | 1W |
| Spektrin leveys FWHM | Pienempi tai yhtä suuri kuin 6 nm |
| >90% energiaa | 0,17NA |
| Rinnetehokkuus | 0.9W/A |
| Kuitu | |
| Kuitujen taivutussäde | >30 mm |
| Kuituytimen/verhouksen/puskurin halkaisija | 105um/125um/250um |
| Kuidun pituus | 1m |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuituliitin | FC/APC |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | Vähemmän tai yhtä suuri kuin 12A |
| Kynnysvirta Ith | Pienempi tai yhtä suuri kuin 0,9 A |
| Käyttöjännite Vop | Vähemmän tai yhtä suuri kuin 2,2 V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | ~48% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-55 astetta |
| Varastointilämpötila | -30-70 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | -0,3nm/aste |
Paketin piirustus

Suositut Tagit: 1w 1940nm kuitukytkentäinen diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










