Tuotteen kuvaus
1470nm 25W CW paljas yksi palkki laser siru
Ominaisuudet:
- Keskiaallonpituus: 1470 nm
- Korkea Tehokas
- Toimintatila: CW
- Lähettäjien lukumäärä: 19
Sovellukset:
- teollisuus,
- Raaka-aineet lasereihin
- Laserlaitteiden raaka-aineet

Tuotenumero: LC1470SB25
Tuotteen nimi: 1470nm 25W Single Bar Laser Chip
| Optinen | Typ |
| Keski-aallonpituus | 1470 nm |
| Lähtöteho | 25W |
| Työtila | CW |
| Säteilijöiden lukumäärä | 19 |
| Lähettimen leveys | 96μm |
| Emitter sävelkorkeus | 2000μm |
| Palkin leveys | 10 nm |
| Akselidivergentti (FWHM) | 7/36 astetta |
| Paksuus | 150μm |
| Rinnetehokkuus | 0.5W/A |
| Sähkö | |
| Käyttövirta Iop | 66A |
| Kynnysvirta Lth | 10A |
| Käyttöjännite Vop | 1.3V |
| Muunnostehokkuus | 33% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 25 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0.3nm/aste |
Piirustus

Yksipalkin diodilaserit
Yksipalkkidiodilaseripaketit yksittäisille laserpalkeille, joissa on johtavuus- tai vesimakrokanavajäähdytys, tarjoavat erinomaisen lämmönpoiston ja ennennäkemättömän alhaisen lämmönpoiston.
Yksittäispalkkidiodilaserpidikkeet on kiinnitetty hitsaamattomalla lasertankokiinnitystekniikalla, mikä parantaa yleistä suorituskykyä ja pidentää laserdiodin käyttöikää.

Suositut Tagit: yksipalkki 1470nm 25w lasersiru lds toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa













