Tuotteen kuvaus
OEM ODM aallonpituus 500W 905nm siru LED CHIP Single Bar
Ominaisuudet:
-
Suuri laserteho
-
Korkea hyötysuhde
-
Pitkä käyttöikä korkea luotettavuus
Sovellukset:
- Alkuperäinen lasertuotanto
- Teollinen leikkaus
- Laservalmistus

Tuotenumero: LC905SB500
Tuotteen nimi: 905 nm 500 W yksitankoinen lasersiru
| Optinen | Typ |
| Keski-aallonpituus | 905 nm |
| Lähtöteho | 500W |
| Työtila | QCW |
| Säteilijöiden lukumäärä | 4 |
| Lähettimen leveys | 300μm |
| Emitter Pitch | 400μm |
| Ontelon pituus | 750 |
| Palkin leveys | 1,6 nm |
| Akselidivergentti (FWHM) | 10/36 astetta |
| Paksuus | 150μm |
| Rinnetehokkuus | 0.8W/A |
| Polarisaatiotila | TE |
| Sähkö | |
| Käyttövirta Iop | 38A |
| Kynnysvirta Lth | 0.8A |
| Käyttöjännite Vop | 42V |
| Muunnostehokkuus | 33% |
| Pulssin kunto | 200 |
| Taajuus | 5K |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 25 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0.3nm/aste |
Piirustus

Laserdiodi tai injektoitu laserdiodi on laite, jossa diodin pn-liitosta käytetään valoa emittoivana väliaineena. Energia tarjotaan diodin biasin muodossa, joka on samanlainen kuin valodiodi. Laserdiodit lähettävät tyypillisesti koherenttia valoa, kun taas valodiodit epäkoherenttia valoa. Laserdiodin perusrakenne on esitetty alla.

Suositut Tagit: oem odm aallonpituus 500w 905nm siru led siru yhden baarin toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa













