320 W 940 nm kuitukytketty diodilaser
200um/0,22NA/1,5m/paljas
Nämä suuritehoiset laserdiodit tarjoavat jopa 320 wattia CW optista lähtötehoa
320 W:n 940 nm:n kuitukytketyt diodilaserit perustuvat erittäin luotettavaan moni-yhden emitterin suunnitteluun.
Edistyneet kytkentätehokkuuden prosessit sallivat näiden moduulien tuottaa jopa 95 % tehostaan
teho 0,15 NA:n sisällä. Ne toimitetaan 2 metrin (tyyppi) päättämättömällä kuituhaaralla
Tärkeimmät ominaisuudet
320 wattia CW lähtöteho
Erittäin luotettava moni{0}}yhden lähettäjän rakenne
200 μm:n ytimen halkaisija kuituhaarukka
95 % teho NA:ssa: 0,15
Takaheijastuksen eristys 1040 nm - 1200 nm

Sovellus:

Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC940DL320
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 940±10nm |
| Lähtöteho | 320W |
| Takaheijastuksen eristysalue | 1040-1200 nm |
| Kuitu | |
| Kuituydin | 200um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuidun pituus | 1.5-2m |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta | 22A |
| Kynnysvirta | 1.0A |
| Käyttöjännite | 31V |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila (ei-tiivistyvä) | 15-55 astetta |
| Varastointilämpötila (ei-tiivistyvä) | -30-70 astetta |
Piirustus:

UKK:
Kuinka käyttäjät voivat parantaa käyttöikää?
Diodin käyttö lämpötila-alueen alimmassa päässä voi pidentää sen käyttöikää. Korkeat käyttölämpötilat ovat usein syynä laserin epäonnistumiseen. Tyypillisen moduulin käyttöikä lyhenee puoleen jokaista 8 asteen lämpötilan nousua kohti. Huomaa kunkin laserdiodimoduulin käyttö- ja säilytyslämpötila-alueet. Virtalähteet tulee myös valita toimimaan pienimmällä jännitteellä käyttöiän pidentämiseksi. Jäähdytyselementtejä suositellaan lämmön siirtämiseksi pois laserdiodimoduulista, ja niitä on käytettävä, jos ne toimivat lähellä maksimijännitettä.
Onko MOQ-rajaa?
Matala MOQ, 1 kpl näytetarkistusta varten on saatavana
Suositut Tagit: 320w 940nm kuitukytkentäinen diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










