Kuvaus
20W 940nm kuitukytketty diodilaser
Tuotteen kuvaus
Nämä jäähdyttämättömät monimuotolaserdiodit on suunniteltu tarjoamaan pumppauksessa vaadittu suuri teho ja luotettavuus. Prosessit ja tekniikat kuidun kytkemiseksi lasersiruun mahdollistavat suuret lähtötehot, jotka ovat erittäin stabiileja sekä ajan että lämpötilan suhteen.
Ominaisuudet:
Korkea lähtöteho
Korkea muunnostehokkuus
Pieni koko
Kevyt paino
Vahva häiriönesto-kyky
Vahva aallonpituuden joustavuus
Pitkä käyttöikä
Sovellukset:
◆ Lääketieteellinen
◆ Tulostus
◆ Pumpun lähde
◆ Materiaalinkäsittely


Tietolomake:
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 940 nm |
| Lähtöteho | 20W |
| Spektrin leveys | 3,5 nm |
| Slopin tehokkuus | 2.5W/A |
| Sähköinen | |
| Kynnysvirta | 0.5A |
| Käyttövirta | 12.0A |
| Käyttöjännite | 5.6V |
| Yleissopimuksen tehokkuus | 45% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila (ei{0}}tiivistyvä) | 15-55 astetta |
| Varastointilämpötila (ei{0}}tiivistyvä) | -30-70 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0,3nm/aste |
![product-1-1 U8@]]JZ$F_Z(CFOKUKOF}29](/Content/upload/201998745/201904261640053081581.png)

Suositut Tagit: 20w 940nm kuitukytkentäinen diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










