200W 940nm kuitukytketty diodilaser
200 W:n 940 nm:n kuitukytkentädiodilaserin ydinkomponentit
Esivalmistettua kulta-tina-alumiininitridi-substraattimateriaalia, jolla on korkea lämmönjohtavuus, lämpölaajenemiskerroin ja sirujen yhteensopivuus, korkeat luotettavuuden edut ovat laajalti käytössä laserdiodisirupakkauksissa;
Tarkennuslinssi voi liittää kollimoidut ja kasatut valopisteet tarkasti pumpun lähteen lähtökuituun;
Optisesti päällystetty kuitu siirtää laserenergiaa vahvistusväliaineeseen kuitulaserin toiminnallisen tehon saavuttamiseksi.
Ominaisuus:
Kuitu-lähtö 200 W
Aallonpituus 940nm, kuituydin 200um
Kompakti muotoilu, kätevä käyttää
Yksinkertaistettu, tehokas optinen järjestelmä
Sovellus:
Materiaalin käsittely
Teollisuussovellus

Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC940DL200
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 940±10nm |
| Tehoa | 200W |
| Spektrin leveys FWHM | 5 nm |
| Rinnetehokkuus | 15W/A |
| Kuitu | |
| Kuituydin/verhous/puskuri | 200um/220um/320um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuidun pituus | 1.5m |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta | 13A |
| Käyttöjännite | 34V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 40% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-55 astetta |
| Varastointilämpötila | -20-70 astetta |
| Aallonpituus Lämpö. Kerroin | ~0,3nm/aste |
Piirustus:

Suositut Tagit: 200w 940nm kuitukytkentäinen diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










