Kuvaus
Kuitukytketty diodilaser 940nm

Tuotteen kuvaus
Tämä diodilasermoduuli on kehitetty kuitulaserpumppusovelluksiin sekä lääketieteellisiin tai materiaalinkäsittelysovelluksiin. Se tarjoaa jopa 4 W lasertehon 105 µm kuidusta 0,22 numeeriseen aukkoon ja valinnaisen aallonpituuden stabiloinnin 940 nm:stä.
Tarkastus ja polttaminen{0}}kaikilta osin johtaa tulokseen, joka takaa jokaisen tuotteen luotettavuuden, vakauden ja pitkän käyttöiän.
Sovellus:

Tekniset tiedot:
| Ominaisuudet: | |
| Lähtöteho | 4W |
| Keskiaallonpituus | 940 nm |
| Spektrin leveys | 3 nm |
| Kynnysvirta | 0.35A |
| Käyttövirta | 4.4A |
| Käyttöjännite | 1.7V |
| Yleissopimuksen tehokkuus | 53% |
| >90% tehoa | 0,15NA |
| Aallonpituuden muutos vs. lämpötila | 0,32nm/aste |
| Slopin tehokkuus | 1.0W/A |
| Varastointilämpötila |
-30–70 astetta tiivistymätön |
| Käyttölämpötila | 15-55 astetta |
| Kuitujen taivutussäde | 37,5 mm |
| Ytimen halkaisija | 105μm |
| Numeerinen aukko | 0.22 |
| Kuituliitin | PALJASTI |
Suunnittelupiirustus:

Suositut Tagit: kuitukytkentäinen diodilaser 940nm toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










