793nm kuitukytkentälaserdiodi pumppaamiseen
Puolijohdekuitukytkentäinen laserdiodi käyttää ammattimaista kytkentätekniikkaa, ja siinä on kompakti rakenne, vakaa rakenne, vakaa lähtöteho, suuri teho, korkea hyötysuhde ja yksinkertainen pakkaus. Se tarjoaa ratkaisuja kuitulaser- ja suorasovellusvalmistajille.793 nm:n laserdiodi Thuliumkuitulaserin pumppaamiseen QCW-tilassa litotripsiasovellukseen urologiassa.
Ominaisuudet:
Korkea kytkentätehokkuus
Skaalautuva lähtöteho
Jopa 300 W QCW-lähtöteho
Yksi aallonpituus 793 nm
200 µm ytimen halkaisija MM kuitu
0,22 Numeerinen aukko
Sovellus:
materiaalinkäsittely, lääketieteellinen hoito ja pumppaus{0}}solid-state laser

Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC793DL300
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 793 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±10 nm |
| Lähtöteho | 300W |
| Kuitu | |
| Kuituytimen halkaisija | 200um |
| Kuidun pituus | 1,5 m, voidaan mukauttaa |
| Kuituliitin | Paljas pää |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta | 11A |
| Käyttöjännite | 68.5V |
| Pulssin leveys | 0,3 ms - 5 ms |
| Taajuus | 500Hz-100Hz |
| Käyttömäärä | 15%-50% |
| Lämpö | |
| Testilämpötila | 25 astetta |
| Varastointilämpötila | -30-70 astetta |
Piirustus

Suositut Tagit: 300W 793nm pumppaamiseen Thulium Fiber Coupled Diode Laser toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










