180W 793 nm kuitu kytketty diodilaser
Korkea kirkkaus yksi emitteripohjainen, kuitukytketty diodilaserpumppu moduuli, joka tuottaa 180 W lähtötehoa 200 μm: n kuituydinnäytöksi 793Nm: n aallonpituudella 0.22.0.22.
The small footprint and low height design is offered in a simplified and robust package. The output power is attained by optically combining into the delivery fiber the output of electrically series connected single emitters. At 180W output power, the device features a maximum operating current of 15.0A with >40%: n tehokkuus ., myös korkean lämpötilan toiminta 35 asteessa on saavutettavissa, mikä mahdollistaa vähemmän omistettua jäähdytyskykyä tai toimintaa ankarassa ympäristössä .
Yksittäinen, kuitukytketty diodilaserpumppumoduuli soveltuu thulium-seostettujen (tm 3+) kuitulaserien pumppaamiseen silmä-turvallisissa sovelluksissa .

Tekniset tiedot
Kohta ei .: fc793dl180
| Optinen | Tyypillinen arvo |
| Keskipitkän aallonpituus | 793 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ± 5nm |
| Lähtöteho | 180W |
| Kuitu | |
| Kuidun ytimen halkaisija | 200um |
| Kuitujen numeerinen aukko | 0,22na |
| Kuidun pituus | 1.5m |
| Kuituliitin | SMA905 |
| Sähkö- | |
| KÄYTTÄVÄ Nykyinen IOP | 15A |
| Kynnysvirta iTh | 2A |
| Käyttöjännite | 45V |
| Lämpö- | |
| Käyttölämpötila . | 15 ~ 35 astetta |
| Tallennuslämpötila . | -30-80 aste |
| Aaltolämpötila . kerroin | ~ 0,3 nm/ aste |
Koon piirustus

Suositut Tagit: 180W 793NM FIBER -kytketty diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










