80W 793nm kuitukytketty diodilaser
FC793DL80 on kompakti, suuritehoinen-teho multi-emitterilaserdiodi, jonka linjanleveys on alle 5 nm 30 W:n jatkuvan aallon (CW) lähdöllä
FC793DL80:n äärimmäisen korkea kaltevuushyötysuhde 18 W/A ja ennennäkemätön lämpöaallonpituuden stabiilisuus 0,03 nm/aste
Yleiskatsaus
Tärkeimmät ominaisuudet:
Aallonpituus:793 nm (Lähi-infrapuna, sopii monenlaisiin sovelluksiin, mukaan lukien materiaalinkäsittely ja lääketieteelliset hoidot)
Lähtöteho:80 W (suuri teho intensiivisiin teollisiin ja tieteellisiin tehtäviin)
Kuitu-kytketty:Tehokas kuitukytkentä mahdollistaa joustavan säteen toimituksen ja integroinnin erilaisiin järjestelmiin
Korkea tehokkuus:Suunniteltu alhaiseen virrankulutukseen ja tehokkaaseen lämmönhallintaan
Erinomainen säteen laatu:Tarjoaa vakaan, korkealaatuisen{0}}säteen, joka sopii tarkkuussovelluksiin
Kompakti ja kestävä:Vankka rakenne takaa luotettavan suorituskyvyn ankarissa ympäristöissä
Pitkä käyttöikä:Takaa pitkän{0}}toiminnan vakauden vähäisellä huollolla
Sovellukset:
Materiaalien käsittely:Ihanteellinen laserleikkaukseen, hitsaukseen, kaiverrukseen ja merkintään, erityisesti suuritehoisissa{0}}teollisissa järjestelmissä
Lääketieteellinen ja biofotoniikka:Käytetään lääketieteellisissä sovelluksissa, kuten laserkirurgiassa, fotodynaamisessa terapiassa (PDT) ja diagnostiikassa
Laserspektroskopia:Täydellinen tutkimussovelluksiin, mukaan lukien spektroskopia- ja tarkkuusmittaustehtävät
Laserablaatio ja mikrotyöstö:Soveltuu hienojen materiaalien poistoon, erityisesti puolijohteiden ja elektroniikan valmistuksessa
Tieteellinen tutkimus:Täydellinen kokeisiin, jotka vaativat korkean{0}}intensiteetin ja tarkkoja laserlähteitä
![product-1-1 ]9H[XS[P)DH%I5~YM3G8[II](/Content/uploads/201998745/201912251331571957433.jpg)
Tietolomake
Tuotenumero: FC793DL80
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 793 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±3nm |
| Lähtöteho | 80W |
| Spektrin leveys FWHM | 5 nm |
| Rinnetehokkuus | 18W/A |
| Kuitu | |
| Kuitujen taivutussäde | >90 mm |
| Kuituytimen halkaisija | 200um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuitupituus/kuitua suojaava putki | 1,5 ~ 2 m / 0,9 mm täysi takki |
| Kuituliitin | Paljas pää |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 5.5A |
| Kynnysvirta Ith | 0.9A |
| Käyttöjännite Vop | 40V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 40% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-35 astetta |
| Varastointilämpötila | -20-70 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | ~0,3nm/aste |
Piirustus
![product-1-1 ITX[~[%(V~PHQE]MT@MT%SR](/Content/uploads/201998745/201912251335333997462.png)
UKK:
Mikä on läpimenoaika?
Normaalisti 3-5 päivää. Räätälöidyt tuotteet tarvitsevat 15 työpäivää.
Voisitko tehdä OEM:n (suunnittele ja valmistaa lasereita asiakkaalle)?
Kyllä, meillä on ammattitaitoinen T&K-tiimi, mukaan lukien ohjelmistot, laitteistot, elektroniikka ja suunnittelijoiden 3D-osasto, ja meillä on tarpeeksi kykyä valmistaa lasereita täysin asiakkaan vaatimusten mukaan.
Suositut Tagit: 80w 793nm kuitukytkentäinen diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










