Kuvaus
450nm 20W kuitukytketty diodilaser
Tämä on monimuotokuitukytkentäinen suuritehoinen sininen diodi, jonka lähtöteho on yli 20 W. 450 nm laserdiodimoduuli on erinomainen valinta virtaussytometriaan, fluoresenssiin ja biolääketieteen sovelluksiin. Pieni jalanjälki, vakaa teho, alhainen virrankulutus ovat vain muutamia tämän laserin etuja.

Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC450DL20
| Optinen | Tyypillinen arvo |
| Keskiaallonpituus λ | 450 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±10 nm |
| Lähtöteho | 20W |
| Työtila | CW |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 6A |
| Kynnysvirta Ith | 0.7A |
| Käyttöjännite Vop | 18V |
| Tähtäävä säde | |
| Aallonpituus | 515±10nm |
| Tehoa | 1mW |
| Käyttövirta Iop | 120mA |
| Käyttöjännite Vop | 6.5V |
| Kuitu | |
| Kuituytimen halkaisija | 200um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuidun pituus | 1M |
| Kuituliitin | SMA905 |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15~55℃ |
| Säilytyslämpötila | -30-70℃ |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | ~0,3nm/℃ |
Piirustus

Suositut Tagit: 450nm 20w kuitukytkentäinen diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










