Kuvaus
20W 1064nm kuitukytketty laserdiodi PD-termistorilla
Monitoimi:
Punainen tähtäyssäde (aallonpituus 635±10nm; lähtöteho 2mW)
PD (nykyinen 300 ~ 3000 uA)
Termistori((K Ω)/ (25 astetta ) 10±3 prosenttia /3477
Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC1064DL20
| Optinen | Tyypillinen arvo |
| Keskiaallonpituus λ | 1064 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±20 nm |
| Lähtöteho | 20W |
| Spektrin leveys FWHM | 6nm |
| Tähtäävä säde | |
| Keskiaallonpituus λ | 650nm ±10nm |
| Lähtöteho | 2mW |
| Käyttövirta Iop | 45-65mA |
| Käyttöjännite Vop | 2.2V |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 9A |
| Kynnysvirta Ith | 0.7A |
| Käyttöjännite Vop | 7V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 30 prosenttia |
| PD virta | 300-3000 uA |
| Termistori ((K Ω)/ (25 astetta) | 10±3 prosenttia /3477 |
| Kuitu | |
| Kuitujen taivutussäde | >60 mm |
| Kuituytimen halkaisija | 200um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0.22NA |
| Kuidun pituus | 1M |
| Kuituliitin | SMA905 |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-35 astetta |
| Säilytyslämpötila | -20-70 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | -0.3nm/aste |
Piirustus
Suositut Tagit: 20w 1064nm kuitukytkentäinen laserdiodi pd-termistoritoimittajilla, valmistajilla Kiinassa, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










