10W 1064nm kuitu kytketty diodilaser
976NM-pumpun moduuli käyttää FBG-stabilointia "lukitsemaan" emissioaallonpituus . se tarjoaa kohinavapaan kapeakaistainen spektri, jopa lämpötilan, käyttövirran muutoksissa ja optisen palautteen . aallonpituusvalinta on käytettävissä sovelluksille, jotka vaativat korkeinta suorituskykyä spektrin hallintaan korkeimpien käytettävissä olevien voimien . kanssa .}}
Spektrin stabiloidut lasermoduuli


Pikatiedot
Käyttölämpötila -alue 15 OC - 35 OC .
Aallonpituus/lämpötilakerroin 0,3 nm/oc
Sisäänrakennettu näytön fotodiodi, lämpöelektrinen jäähdytin ja termistori .
Kuitu: 200UM/0,22NA/1M/SMA905 (valinnaiset SMA -liittimet)
Muu lähtöteho on saatavana
Spec Sheet:
Kohta ei .: FC1064DL10
| Optinen | Tyypillinen arvo |
| Keskimmäisen aallonpituus λ | 1064nm |
| Aallonpituustoleranssi | ± 20 nm |
| Lähtöteho | 10W |
| Sähkö- | |
| KÄYTTÄVÄ Nykyinen IOP | 9A |
| Kynnysvirta iTh | 0.7A |
| Käyttöjännite | 3.5V |
| Tehonmuutostehokkuus | 30% |
| PD -virta | 200 ~ 2000UA |
| Termistori ((k ω)/ (25 astetta) | 10±3%/3477 |
| Kuitu | |
| Kuidun ytimen halkaisija | 200um |
| Kuitujen numeerinen aukko | 0,22na |
| Kuituliitin | SMA905 |
| Lämpö- | |
| Käyttölämpötila . | 15 ~ 35 astetta |
| Aaltolämpötila . kerroin | -0.3 nm/ aste |
Piirustus


Suositut Tagit: 10W 1064nm kuitu kytketty diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










