700W 940nm yksitankoinen lasersiru
Ominaisuudet:
Korkea lähtöteho
Korkea PCE
Korkea luotettavuus
Korkea polarisaatio
Korkea kirkkaus
Sovellus:
Kuitulaserpumppauslähde
Maatilalaser{0}}pumppauslähde
Suora puolijohdelaser

Huomautus:
Absoluuttisia enimmäisluokituksia voidaan soveltaa laitteeseen vain lyhyen ajan. Pitkäaikainen altistuminen enimmäisluokituksille tai yhden tai useamman enimmäisluokituksen ylittävä altistuminen voi aiheuttaa vahinkoa tai vaikuttaa laitteen luotettavuuteen.
Tuotteen käyttäminen sen enimmäisarvojen ulkopuolella voi aiheuttaa laitevian tai turvallisuusvaaran. Laitteen kanssa käytettäviä virtalähteitä on käytettävä siten, että optista huipputehoa ei voida ylittää. Laitteelle tarvitaan kunnollinen jäähdytyselementti lämpöpatterin päällä, riittävä lämmönpoisto ja lämmönjohtavuus jäähdytyselementtiin on varmistettava.
Tekniset tiedot:
Tuotenumero: LC940SB700
| Optinen | Typ |
| Keski-aallonpituus | 940 nm |
| Lähtöteho | 700W |
| Työtila | QCW |
| Säteilijöiden lukumäärä | 39 |
| Lähettimen leveys | 200μm |
| Emitter Pitch | 250μm |
| Täyttökerroin | 80% |
| Palkin leveys | 10500μm |
| Ontelon pituus | 3000μm |
| Paksuus | 105-125μm |
| Spektrikaistanleveys (FWHM) | 4,5 nm |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 600A |
| Pulssinleveys | 600μs |
| Pulssin taajuus | 160Hz |
| Muunnostehokkuus | 75% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 45 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0,35 nm/aste |
Koko piirustus

Suositut Tagit: 700w 940nm yksipalkin lasersirun toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










