808nm diodilaservalopalkki

Ominaisuudet
Saatavilla on 50 W per baari, 60 W per baari ja 100 W per baari
yksi aallonpituus, kaksoisaallonpituus, kolminkertainen aallonpituus, neliaallonpituus
755nm 808nm 940nm 1064nm valinnainen
Jalustan koko Ausn-kiinnitystekniikalla
Makrokanava yksinkertaisella vesijäähdytyksellä
ei tiukkoja vaatimuksia veden laadulle
Mukautettu asennuskoko
Käytä vinkkejä:
Käytä sitä kuivassa ympäristössä;
Lämmön täydellisen hajauttamiseksi käytä vakiotiivistettä varmistaaksesi tulo- ja poistoaukon sekä ulkoisen vesijäähdytteisen putkiston kohtuullisen asennuksen välttääksesi liian pienen koon aiheuttaman virheellisen vedenpitävyyden. Jos koko on liian suuri, se vuotaa helposti vettä ja vaikuttaa laserin käyttöikään.
![]() |
![]() |
Tietolomake
Tuotenro: WC808VS600
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 808 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±10 nm |
| Lähtöteho baaria kohden | 60W |
| Palkkien lukumäärä | 10 |
| Lähtöteho | 600W |
| Pulssin leveys | Vähemmän tai yhtä suuri kuin 400 ms |
| Käyttömäärä | Vähemmän tai yhtä suuri kuin 40 % |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | ~50A |
| Kynnysvirta Ith | ~10A |
| Käyttöjännite Vop | ~19V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | ~50% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 20-30 astetta |
| Varastointilämpötila | 0-55 astetta |
Piirustus

Suositut Tagit: 808nm diodilaservalopalkkien toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa












