30 W 808 nm CW monimuotokuitukytkentäinen laserdiodimoduuli
Edut:
Korkea vakaus
0.22NA 200μm ydin monimuotokuitu
RoHS-yhteensopivuus
Pitkä käyttöikä
Sovellukset
Pumppaus
Materiaalinkäsittely
Lääketieteellinen
Tulostus
Tekniset tiedot:
| Optiset ominaisuudet | |
| Keskiaallonpituus λ | 808 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±5 nm |
| Lähtöteho | 30W |
| Spektrin leveys FWHM | 3 nm |
| & gt;90 % tehoa | 0.15NA |
| Aallonpituus Lämpö. Kerroin | ~0.3m/°C |
| Kuituparametrit | |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuituytimen halkaisija | 200μm |
| Kuitupäällysteen halkaisija | 240μm |
| Puskurin halkaisija | 320μm |
| Sähköiset ominaisuudet | |
| Käyttövirta Iop | ≤12A |
| Kynnysvirta Ith | ≤0.9A |
| Käyttöjännite Vop | ≤5.4V |
| Rinnetehokkuus | ≥2.7W/A |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | ≥47% |
| Lämpöparametrit | |
| Käyttölämpötila | 15~55°C |
| Säilytyslämpötila | 0~70 °C |
Tekniset tiedot:


Voimme tarjota vakiokuituliittimiä erilaisilla rakenteilla, kuten FC, ST ja SMA-905.
FC on rakenteeltaan kiinteä, liitinpinta voi olla tasainen (PC) tai kaltevuus 8 astetta (APC).
ST:ssä on pyöreä bajonettiliitin ja helppo käyttö.
SMA-905 on valmistettu metallista, jota käytetään usein suuritehoisessa laserissa, korkean lämpötilan kestävyydessä ja nopeassa kuumenemisessa.

Desigh-piirustus:

Suositut Tagit: 30w 808nm kuitukytkentälaserdiodien toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa














