300 W 976 nm kuitukytketty laserdiodi
Pikatiedot:
--Suuri teho 300W
-915 nm aallonpituus on myös saatavilla
-- SMA905 kuitu on saatavilla
--käyttöikä: yli 10000 tuntia
Malli tarjoaa vaikuttavan 300 W:n lähtötehon 915 nm:llä 200 µm kuidusta. Tämä laser toimii 0,22 NA:lla ja tarjoaa poikkeuksellisen tehotiheyden edistyneisiin sovelluksiin.
Tämä laser sopii ihanteellisesti teollisuuden kuitulasereihin, kuitulaservahvistimiin ja suoriin diodimateriaalien käsittelyjärjestelmiin.
Huomautus: Absoluuttisia enimmäisluokituksia voidaan soveltaa laitteeseen vain lyhyen ajan. Pitkäaikainen altistuminen enimmäisluokituksille tai yhden tai useamman enimmäisluokituksen ylittävä altistuminen voi aiheuttaa vahinkoa tai vaikuttaa laitteen luotettavuuteen.

Piirustus:
![_KLUHXX[K[Z80}PV]QR%{ZC](/Content/upload/201998745/201908201513551526179.png)
Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC976DL300
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 976 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±3nm |
| Lähtöteho | 300W |
| Rinnetehokkuus | 18W/A |
| Kuitu | |
| Kuitujen taivutussäde | 60 mm |
| Kuidun pituus | 1.5-2m |
| Kuituydin | 200um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuituliitin | Paljas pää/SMA905 |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta | 18.5~21A |
| Käyttöjännite | 34~36V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 50% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15~35℃ |
| Varastointilämpötila | -20-55℃ |
UKK:
Voitko tarjota teknistä tukea?
Kyllä, meillä on ammattitaitoinen teknologiatukitiimi oikea-aikaista palvelua varten.
Mikä on paketti?
Alkuperäinen kartonkipakkaus. Tai asiakkaina' vaatimus.
Annatko tuotteille takuun?
Kyllä, kaikki tuotteet on testattu ennen toimitusta.
Elinikäinen tekninen tuki. 2 vuoden takuu.
Suositut Tagit: 300W 976nm kuitukytketty laserdiodi toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










