Kuvaus
976 nm 20 W kuitukytketty diodilaser leikkaamiseen

Tuotenro: FC976DL20
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus λ | 976 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±10 nm |
| Lähtöteho | 20W |
| Spektrin leveys FWHM | ≤7 nm |
| & gt;90 % tehoa | 0.15NA |
| Rinnetehokkuus | ≥1.8W/A |
| Kuitu | |
| Kuitujen taivutussäde | & gt;30mm |
| Puskurin halkaisija | 250um |
| Kuitupäällysteen halkaisija | 125um |
| Kuituytimen halkaisija | 105um |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuituliitin | CO/ST/SMA/FC |
| Sähköinen | |
Käyttövirta Iop | ≤11.5A |
Kynnysvirta Ith | ≤0.9A |
Käyttöjännite Vop | ≤3.7V |
Tehon muuntamisen tehokkuus | ≥47% |
Lämpö | |
Käyttölämpötila | 15~55℃ |
Säilytyslämpötila | -30-70℃ |
Aallonpituuden lämpötilakerroin | ~0,3nm/℃ |












