940 nm 140 W laserkuitukytketty diodimoduuli
Lähtö kuidusta
Diodilaser yhden emitterin siru Saksasta ja submount Japanista
Vakiokuituadapterit tai paljaat kuidut
Yksi aallonpituus merkkivalolla/ilman tai joidenkin aallonpituuksien yhdistelmä
Ominaisuudet:
Pienvirran ja korkean jännitteen työtila
Tämä yksinkertaistaa huomattavasti virtalähteen suunnittelua ja pieni käyttövirta voi hyvin täyttää pulssitilan vaatimukset.
Sovellukset:
pumppauskuitulaser, DPSSL, valaistus ja tieteellinen tutkimus

Tuotteen käyttäminen sen enimmäisarvojen ulkopuolella voi aiheuttaa laitevian tai turvallisuusvaaran. Laitteen kanssa käytettäviä virtalähteitä on käytettävä siten, että optista huipputehoa ei voida ylittää. Laitteelle vaaditaan kunnollinen jäähdytyselementti lämpöpatterin päällä, riittävä lämmönpoisto ja lämmönjohtavuus jäähdytyselementtiin on varmistettava.
Tietolomake
Tuote nro FC940DL140
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 940 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±5 nm |
| Lähtöteho | 140W |
| Spektrin leveys FWHM | <5nm |
| Rinnetehokkuus | >10W/A |
| Kuitu | |
| Kuitujen taivutussäde | >60 mm |
| Kuituytimen halkaisija | 105um (±1,5um) |
| Kuitu numeerinen aukko | 0,22NA |
| Kuidun pituus | 1.5m |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 13A |
| Kynnysvirta Ith | 0.5A |
| Käyttöjännite Vop | 25V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 45% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-55 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | ~0,3nm/aste |
| Takaheijastuksen eristys 1060-1100nm | >30dB |
Koko
![product-1-1 ){}13Q5AY]72[Z(_ZX1(274](/Content/uploads/201998745/201912181426496957278.png)
Suositut Tagit: 940nm 140w laserkuituun kytketty diodimoduuli toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa












