Kuvaus
60W 940nm kuitu kytketty diodilaser
Ominaisuudet:
- Perustuu yhden palopisteen lasermoduuliin
- Korkea lähtöteho 60W
- Korkea vakaus
- 6- nasta suljettu pakkaus, SMA905 -liitin
- ROHS -vaatimustenmukaisuus
Sovellukset:
- Lääketieteellinen
- Valaistus
- pumppauslähde
- Materiaalikäsittely

- Kuitulevytetyillä (kutsutaan myös kuitujen integroiduilla tai kuitu-pigtailedilla) diodilasereilla on useita etuja: kuidussa poistuvassa valossa on pyöreä ja sileä (homogenisoitu) intensiteettiprofiili ja symmetrinen säteen laatu, joka on monissa tapauksissa erittäin kätevä .}}}}}}}}}}}}}}}}}
- BrandNew toimittaa 940+/-10 nm -60.0 w -25 c -105-0.22 na diodilaserit, jotka käyttävät ammattikäyttötekniikkaa, joka nauttii monista eduista, E . g {{6. Pakkaus . Nämä laser diodimoduulit voivat tarjota ratkaisuja kuitulasersovelluksiin ja suoriin toimittajiin .
Eritelmä
Tuotenumero:FC940DZ60
| Optinen | |
| Keskipitkän aallonpituus | 940Nm |
| Aallonpituustoleranssi | ± 10 nm |
| Lähtöteho | 60W |
| Kuitu | |
| Kuituydin | 105um |
| Kuitu n . a . | 0,22na |
| Kuidun pituus | 1m |
| Sähkö- | |
| Käyttövirta LOP | 12A |
| Kynnysvirta lth | 0.6A |
| Käyttöjännite | 12V |
| Lämpö- | |
| Testia lämpötila . | 25 aste |
| Tallennuslämpötila . | -30 ~ 70 astetta |
Piirustus:
Suositut Tagit: 60W 940nm Fiber -kytketty diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










