Kuvaus
250mW 793nm kuitukytketty diodilaser
Ominaisuudet:
- Absorptiohuipun leveys
- Lisää tilavuus Bragg-ritilä
- Suuri teho
Sovellukset:
- Lääketieteellinen tutkimus
- Kokeellinen testaus,
- Sotateollisuus,

Päivämäärätaulukko
Tuotenumero:FC793SM250
| Optinen | |
| Keskimmäinen aallonpituus | 793 nm ± 3 nm |
| Työtila | CW |
| Lähtöteho | 250mW |
| Spektrin leveys | 1 nm |
| Kuitu | |
| Kuituydin | Hi780 tai vastaava |
| Kuituliitin | FC/APC |
| Kuitutakki | 0,9 mm |
| Kuidun pituus | 1m |
| Sähkö | |
| Käyttövirta Lop | 400mA |
| Kynnysvirta Lth | 65mA |
| Käyttöjännite Vop | 1.8V |
| PD virta | 5nA |
| Termistori | 10±5%/3892KΩ/ |
| TEC-virta | 1.1A |
| TEC-jännite | 1.9V |
| Lämpö | |
| Testilämpötila | 25 astetta |
| Varastointilämpötila | -30~70 astetta |
Piirustus:

Suositut Tagit: 793nm 250mw kuitukytkentäinen diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa












