CW Single Bars -diodilaser
CW Single Bars -diodilaserilla on korkea luotettavuus, korkea vakaus ja korkea kirkkaus, ja ne sopivat teollisiin lasersovelluksiin. Niillä on pitkä käyttöikä, ne soveltuvat käytettäväksi ankarissa ympäristöissä ja tukevat jatkuvaa CW-lasertilaa. CS-pakatut laserdioditangot toimivat hyvin teollisissa sovelluksissa ja soveltuvat erilaisiin tarkkuuskäsittelytehtäviin, kuten tarkkaan leikkaukseen, hitsaukseen, poraukseen ja kaiverrukseen.
Ominaisuus:
Single Bar sinetöity pakkaus
Suuri lähtöteho 60W
Korkea vakaus
Pitkä käyttöikä
Matala hymy
AuSn-sidos
RoHS-yhteensopivuus
Sovellus:
Lääketieteellinen painoteollisuuden pumppaus

Tietolomake
Tuotenro: CC880DL60
| Optinen | |
| Keskimmäinen aallonpituus | 880 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±10 nm |
| Lähtöteho | 60W |
| Työtila | CW |
| Fast Axis Divergence (FWHM) | 36Deg |
| Hitaan akselin ero (FWHM) | 10 astetta |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 65A |
| Kynnysvirta Ith | 10A |
| Käyttöjännite Vop | 1.8V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 45% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 20-30 astetta |
| Varastointilämpötila | 0-55 astetta |
| Lämpötilakerroin | ~0,3nm/aste |
Piirustus

Suositut Tagit: cw single bars diodilaser toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










