Kuvaus
150W 808nm CW yhden baarin laserdiodi
----, karvanpoistokone, tieteellinen tutkimus, armeija, teollisuus leikkaa 25 päästöjen aiheuttajaa tai 47 päästöjen aiheuttajaa

Ominaisuuksia:
Korkea luotettavuus.
Korkea vakaus.
Kova juotos Aseembly -tekniikka.
Optimoitu OE-konversiotehokkuus.
Stardard-kokoonpano- ja asiakassuunnittelupaketti.
Eritelmät:
Tuotenumero: CC808SB150
Tuotenimi: 150W 808nm CW Johtajuutta jäähdytetty yhden baarin diodilaser
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus λ | 808nm(808nm) |
| Aallonpituustoleranssi | ±5nm |
| Lähtöteho | 150w |
| Spektrileveys FWHM | ≤3nm |
| Spektrileveys FW90%E | ≤6nm |
| Nopea akselierottelu (FWHM) | 40Deg (40Deg) |
| Hitaan akselin ero (FWHM) | 10Deg (10Deg) |
| Polarisaatiotila | Tm |
| Kaltevuuden tehokkuus | ≥1.0W/A |
| Sähkö | |
| Käyttövirran ioppi | ≤105A |
| Kynnyksen nykyinen ith | ≤20A |
| Käyttöjännite Vop | ≤2V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | ≥55% |
| Thermal | |
| Käyttölämpötila | 15~30°C |
| Säilytyslämpötila | 0-55°C |
| Aallonpituuslämpötilan kerroin | ~0.28nm/°C |
| Jäähdytysnesteen | Deionisoitu vesi |
| Virtausnopeus/-palkki | 0,4-0,7L/min |
| Suurin sisääntulopaine | 380kPa(380kPa) |
| Resistenssi | 0.25-5MΩ*cm |












