60W 976nm yksipalkkidiodilaser CW CS -kiinnitys
Ominaisuudet:
- Au/Sn juotos
- Kapea spektrin leveys
- CW-työtila, 60W lähtöteho, 976nm keskusaallonpituus
- Tasainen sädeprofiili, kapea spektri
- Vakiokokoonpano ja asiakkaan{0}}suunnittelupaketti
- Laserpalkki on tuotu Saksasta, korkea vakaus ja luotettavuus
- Pieni tilaus hyväksytty
- Uusin tekniikka
- Long lifetime>10000 tuntia
- Nopea toimitus
Sovellukset:
- Lääketieteellinen
- Kosmeettinen

Tietolomake:
Tuotenumero: CC976DL60
Tuotteen nimi: 60 W 976 nm CW johdejäähdytteinen yksitankoinen diodilaser
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 976 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±5 nm |
| Työtila | CW |
| Lähtöteho | 60W |
| Spektrin leveys FWHM | Pienempi tai yhtä suuri kuin 6 nm |
| Fast Axis Divergence (FWHM) | 30 astetta |
| Hitaan akselin ero (FWHM) | 9Deg |
| Rinnetehokkuus | ~1.1W/A |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | Vähemmän tai yhtä suuri kuin 90A |
| Kynnysvirta Ith | Vähemmän tai yhtä suuri kuin 12A |
| Käyttöjännite Vop | Vähemmän tai yhtä suuri kuin 2,5 V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | suurempi tai yhtä suuri kuin 40 % |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-30 astetta |
| Varastointilämpötila | 0-55 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | -0,3nm/aste |
| Jäähdytyselementin ominaisuus | >70W |
Piirustus:


60W 976nm yksipalkkidiodilaser:
Tuotteen käyttäminen sen enimmäisarvojen ulkopuolella voi aiheuttaa laitevian tai turvallisuusvaaran. Laitteen kanssa käytettäviä virtalähteitä on käytettävä siten, että optista huipputehoa ei voida ylittää. Laitteelle tarvitaan kunnollinen jäähdytyselementti lämpöpatterin päällä, riittävä lämmönpoisto ja lämmönjohtavuus jäähdytyselementtiin on varmistettava.











