Kuvaus
75W 905nm diodilasersirut
Pikatiedot:
Käytössä on 4-kerroksinen valoa emittoiva-osa, jonka valoa emittoiva koko on 300 μm x 16 μm ja valosähköinen muunnostehokkuus 41 %.
Nopean akselin poikkeamakulma on 30 astetta ja hitaan akselin poikkeamakulma on 10 astetta.
On erityisen syytä huomata, että tällä sirulla on erinomainen korkeiden lämpötilojen kestävyys.
Lämpötilatesti 25 - 125 astetta C on raskas. Jokaista 10 asteen nousua kohden teho pienenee 4 %.
Sovellukset:
Laser Lidar
Lääketieteellinen sovellus
Laser valaistus
Vapaa tila optinen viestintä.
Teollinen pumppaus

Tietolomake:
Tuotenumero: LC905SM75
| Toiminta | |
| Keskimmäinen aallonpituus | 905 nm |
| Lähtöteho | 75W |
| Toimintatila | QCW |
| Geometrinen | |
| Lähettimen leveys | 135um |
| Ontelon pituus | 1000um |
| Ontelon paksuus | 125um |
| Ontelon leveys | 400um |
| Sähköoptiset tiedot | |
| Kynnysvirta | 0.68A |
| Käyttövirta | 20A |
| Käyttöjännite | 6.3V |
| Rinnetehokkuus | 3.2W/A |
| Hidas akselin ero | 9 |
| Nopea akselin ero | 27 |
| Spektrin leveys | 4 nm |
| Polarisaatio | TE |
Suositut Tagit: 75w 905nm diodilasersirujen toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










