Suuritehoinen 300 W 796 nm irrotettu laserpalkki
Tehokkaat diodilaserpalkit vaativimpiin sovelluksiin. Ne ovat erittäin luotettavia, tehokkaita ja kestäviä.
Puolijohdetuotteemme on helppo koota tavallisilla juotosmenetelmillä. Toimitamme laserpalkkimme sinulle vakiona p-puolelta erotetuilla emitterirakenteilla. Pyynnöstä voimme valmistaa myös tangoja jatkuvalla p-puolen metalloinnilla ja mukautetuilla fasettipinnoitteilla käyttämällä matalan AR-pinnoitteita ulkoisten resonaattoreiden kokoonpanoon.

Tekniset tiedot:
Tuotenumero: LC796SB300Q
Tuotteen nimi: 300W 796nm Single Bar Laser Chip QCW
| Optinen | Typ |
| Keski-aallonpituus | 796 nm |
| Lähtöteho | 300W |
| Työtila | QCW |
| Spektrin leveys | 3,5 nm |
| Lähettimen lukumäärä | 60 |
| Lähettimen leveys | 120μm |
| Emitter Pitch | 160μm |
| Täyttökerroin | 75% |
| Ontelon pituus | 1500μm |
| Paksuus | 125μm |
| Fast Axis Divergence (FWHM) | 39 Deg |
| Hitaan akselin ero (FWHM) | 11Deg |
| Polarisaatiotila | TE |
| Rinnetehokkuus | 1.2W/A |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 280A |
| Kynnysvirta Ith | 30A |
| Käyttöjännite Vop | 1.9V |
| Muunnostehokkuus | 55% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-35℃ |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0,28 nm/℃ |
Suositut Tagit: suuritehoiset 300w 796nm asentamattomat laserpalkkien toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










