
5W 793nm COS-laserdiodisiru submountissa
Ominaisuus:
- 793 nm +/-3 nm
-
Muototekijä: COS (Chip on Submount) – kompakti ja ihanteellinen räätälöityyn integrointiin
-
Korkea muunnostehokkuus – optimoitu pumppusovelluksiin
-
Erinomainen lämpöteho – tehokas lämmönpoisto
-
Luotettava käyttöikä – vakaa teho jatkuvassa käytössä
Sovellus:
-
Kiinteä{0}}laserpumppu – 2 µm:n lasertuotantoon
-
Spektroskopia ja tieteellinen tutkimus – kapeakaistainen, erittäin vakaa{0}}valonlähde
-
OEM-integraatio – mukautetuille moduuleille ja pienikokoisille laserjärjestelmille
Data Sheet
Tuotenumero: COS793DL5
Tuotteen nimi: 793nm 5W COS-diodilaser
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 973±3nm |
| Lähtöteho | 5W |
|
Fast Axis FWHM |
30 astetta |
| Hidas akseli FWHM | 8Deg |
| Työtila | CW |
| Lähettimen leveys | 100um |
| Sähköinen | |
| Kynnysvirta Lth | 0.8A |
| Käyttövirta Lop | 6A |
| Käyttöjännite Vop | 2V |
| Lämpö | |
| Testilämpötila | 25 astetta |
| Varastointilämpötila | -30-70 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0,3nm/aste |
Piirustus:

Meillä on ilo esitellä 5 W:n 793 nm:n Chip-on-Submount (COS) -laserdiodimme, kompaktin, tehokkaan-ratkaisun, joka on suunniteltu tarkkuussovelluksiin, kuten kuitulaserpumppaukseen, solid-state-laserjärjestelmiin ja lääketieteellisiin laitteisiin.
Jos työskentelet parhaillaan järjestelmissä, jotka vaativat pienikokoisia, suuritehoisia{0}}pumppulasereita, tämä 793 nm:n COS-diodi voi sopia mainiosti.
Yksityiskohtaiset tekniset tiedot, mekaaniset piirustukset ja hinnat ovat saatavilla pyynnöstä. Tuemme mielellämme arviointi- ja kehitysprosessiasi.
Kerro meille, jos haluat lisätietoja tai näytteitä.
Suositut Tagit: 5w 793nm cos-laserdiodisiru submount-toimittajille, valmistajille Kiinassa, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa











