2000W 803nm QCW-laservaaka
suuritehoiset laserdiodiryhmät, jotka on tarkoitettu erityisesti pitkäikäiseen käyttöön kvasi-CW-sovelluksissa. Näissä ryhmissä on uusi epitaksiaalinen kiekkorakenne, joka hyödyntää suurta optista onteloa ja on pakattu AuSn-juotetta ja CTE-yhteensopivaa jäähdytyslevyä käyttäen.
Se on annettu 80x ja 88x aallonpituuskaistoille, jotka toimivat 100-300 wattia baaria kohden. Luotettavat toimintapisteet tunnistetaan erilaisille sovelluksille, mukaan lukien alueen havainnointi (tuotteen käyttöikä alle 1 miljardi laukausta) ja teollinen koneistus (tuotteen käyttöikä yli 20 miljardia laukausta).
Tietolomake:
Tuotenumero: CC803HA2000
| Optinen | |
| Keskimmäinen aallonpituus | 803±5nm |
| Lähtöteho | 2000W |
| Baarien määrä | 10 |
| Työtila |
QCW |
| Fast Axis Divergence (FWHM) | 40 astetta |
| Hitaan akselin ero (FWHM) | 10 astetta |
| Spektrin leveys FWHM |
6nm |
| Taajuus | 25 Hz |
| Pulssin leveys | 400 us |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 200A |
| Kynnysvirta Ith | 25A |
| Käyttöjännite Vop | 10V |
| Lämpö | |
| Testilämpötila | 60 astetta |
| Säilytyslämpötila | -55- plus 85 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0.3nm/aste |
Paketin piirustus:
Suositut Tagit: 2000w 803nm qcw laser vaakasuora rivi toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










