20W 915nm kuituirrotettava diodilaser
Sähköisestä näkökulmasta laserin kynnysvirta on 1 A ja se toimii tehokkaasti 13 A:n käyttövirralla ja 4 V:n jännitteellä. Nämä tekniset tiedot korostavat laserin yhteensopivuutta eri sähköjärjestelmien kanssa ja sen tehokkuutta virrankulutuksessa.
Lämmönhallinnan kannalta laser on testattu 25 asteessa ja se pystyy toimimaan varastointilämpötila-alueella -30 - 70 astetta. Sen aallonpituuden lämpötilakerroin on myös 0,3 nm/aste, mikä osoittaa sen stabiiliuden vaihtelevissa lämpötiloissa.

Ominaisuus:Lähtöteho 20W
915nm aallonpituus
Vakiokuituliitäntä 200μm/0,22NA:lle
Sovellus:Lääketiede (kaihileikkaukseen, glaukoomaleikkaukseen; Ihon kauneus, ihon akneen, pisamian hoitoon, ihon nuorentumiseen; Hammashoito, endodontiaan, hampaiden valkaisuun)
pumppaus
teollinen
viestintää
tieteellinen tutkimus
Tuotenro:FC915CB20
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 915 nm ± 10 nm |
| Lähtöteho | 20W |
| Kuitu | |
| Kuituydin | 200um |
| Kuituliitin | SMA905 |
| Kuitu numeerinen aukko | 0.22NA |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Lop | 13A |
| Kynnysvirta Lth | 1A |
| Käyttöjännite Vop | 4V |
| Lämpö | |
| Testilämpötila | 25 astetta |
| Varastointilämpötila | -30~70 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0.3nm/aste |
Laserin koko:

Suositut Tagit: 20w 915nm kuituirrotettava diodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










