600mW 980nm FBG Butterfly -laserdiodi
Kuitu-Bragg-ritilä (FBG) lukitsee tarkasti keskiaallonpituuden laajennetuilla teho- ja lämpötila-alueilla.
600 mW 980 nm FBG Butterfly Laser Diode on pakattu ainutlaatuisella laserhitsauspakkaustekniikalla korkean luotettavuuden saavuttamiseksi vaativissa käyttöolosuhteissa, ja niitä on saatavana Bragg-kuituluokituksen, lämpösähköisen jäähdyttimen, termistorin, monitorin valodiodin ja UniDry™-siettimen kanssa.
Ominaisuudet:
600mW 980nm FBG Butterfly -laserdiodi
Aallonpituus on stabiloitu Fiber Bragg -ritilällä
980nm keskiaallonpituus lähtöteholla 600mW
Integroitu lämpösähköinen jäähdytin (TEC) ja termistori
14-Neula, hermeettisesti suljettu perhospaketti

Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FC980SM600
| Optinen | Tyypillinen arvo |
| Keskiaallonpituus λ | 980 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±1 nm |
| Lähtöteho | 600mW |
| Kuitu | |
| Kuitu | Hei 1060 |
| Kuidun pituus | >1m |
| Kuituliitin | FC/APC |
| Sähköinen | |
| Kynnysvirta Ith | 90mA |
| Käyttövirta Iop | 1000mA |
| Käyttöjännite Vop | 2.5V |
| Lämpö | |
| Testilämpötila | 25 astetta |
| Varastointilämpötila | -40-80 astetta |
Kohdassa "Absoluuttiset maksimiarvot" lueteltujen rasitukset voivat aiheuttaa pysyvän vaurion laitteeseen. Nämä ovat vain rasitusluokituksia, eikä laitteen käyttöä näissä olosuhteissa tai sen jälkeen ole tarkoitettu. Pitkäaikainen altistuminen absoluuttisille maksimiarvoille voi vaikuttaa laitteen luotettavuuteen
Piirustus

Suositut Tagit: 600mw 980nm fbg butterfly laserdiodi toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










