600mW 808nm tilavuus Bragg-ritilä VBG stabiloitu butterfly-laserdiodi
Nämä 600 mW 808 nm VBG Stabilized Butterfly -laserdiodit tarjoavat korkean kuitulähtötehon kapealla viivanleveydellä, jota stabiloi Volume Bragg -ritilä.
600mW 808nm VBG Stabilized Butterfly Laser Diode on optimoitu Raman-spektroskopiaan, ja sitä käytetään myös metrologiaan, tunnistus-, bioinstrumentointi- ja analyyttisiin instrumentointisovelluksiin. Laser on pakattu alan standardinmukaiseen 14-neulaperhospakkaukseen, ja se sisältää suuritehoisen sisäisen TEC:n lämpötilan säätöä ja lasertulostuksen vakautta varten.
Tekniset tiedot:
Tuotenumero: FS808DL600/FC808DL600
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus λ | 808±0,5 nm |
| Lähtöteho | 600mW |
| Spektrin leveys FWHM | 0.1nm |
| Kuitu | |
| Kuituytimen halkaisija | 105um |
| Kuitupäällysteen halkaisija | 125um |
| Kuitupinnoitteen halkaisija | 250um |
| Numeerinen aukko | 0.22NA |
| Liitin | FC/PC |
| Kuidun pituus | 100 cm |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 1.09A |
| Kynnysvirta Ith | 0.36A |
| Käyttöjännite Vop | 2V |
| TEC maksimivirta | 2.5A |
| TEC Max jännite | 6.3V |
| Monitorin valodiodialue | 2000 μA |
| Termistori | 10 (±5 prosenttia) kΩ (@25 astetta) |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-35 astetta |
| Säilytyslämpötila | -20~50 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | 0.01nm/aste |
Tuotteen käyttäminen sen enimmäisarvojen ulkopuolella voi aiheuttaa laitevian tai turvallisuusvaaran. Laitteen kanssa käytettäviä virtalähteitä on käytettävä siten, että optista huipputehoa ei voida ylittää. Laitteelle tarvitaan kunnollinen jäähdytyselementti lämpöpatteriin, riittävä lämmönpoisto ja lämmönjohtavuus jäähdytyselementtiin on varmistettava
.
Piirustus
Suositut Tagit: 600mw 808nm vbg stabiloitu butterfly laserdiodi toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










