80W 1064nm CS Single Bar diodilaser
80W 1064nm CS Single Bar Diode Laser on suuritehoinen puolijohdelaser (laserdiodi), joka sisältää yksiulotteisen ryhmän laaja-alaisia emittereitä tai vaihtoehtoisesti 10–20 kapeaa raitaa sisältäviä aliryhmiä. Ne sisältävät tyypillisesti 20 - 50 emitteriä, joista jokainen on esim. 100 um leveä.
Tämän laitteen lähettämä laservalo on näkymätöntä ja on haitallista ihmissilmälle. Vältä katsomasta suoraan kuitulähtöön tai kollimoituun säteeseen sen optista akselia pitkin laitteen ollessa toiminnassa. Asianmukaisia lasersuojalaseja on käytettävä käytön aikana.

Yleiskatsaus
Ominaisuudet:
CS-tyyppinen passiivinen jäähdytin
Korkea kirkkaus ja korkea luotettavuus
Yhtenäinen palkkiprofiili
Kapea spektri
Sovellus:
Tulostus
Medica
Kollimoitu solid-state laserpumppu
Suorat sovellukset, kuten materiaalinkäsittely

Tietolomake:
Tuotenumero: CC1064DL80
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 1060 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±5 nm |
| Työtila | CW |
| Lähtöteho | 80W |
| Fast Axis Divergence (FWHM) | 35 astetta |
| Hitaan akselin ero (FWHM) | 8 astetta |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 88A |
| Kynnysvirta Ith | 5A |
| Käyttöjännite Vop | 1.5~2V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 60% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 15-30 astetta |
| Varastointilämpötila | 0-55 astetta |
| Aallonpituuden lämpötilakerroin | -0.3nm/aste |
Piirustus:

Suositut Tagit: 80w 1064nm cs yksipalkkidiodilasertoimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










