Kuvaus
808nm 40W laserdiodi yksipalkki
Erittäin luotettava yksikvanttikaivorakenne
Telecom-luokan AuSn-asennustekniikka
RoHS yhteensopiva
808 nm:n 40 W:n laserdiodi yksipalkki standardissa CS-tyyppisessä passiivisessa jäähdytinsarjassa on suunniteltu lisäämään kirkkautta ja luotettavuutta, joita tarvitaan seuraavan sukupolven solid-state-laserien ja suorien sovellusten kollimoituun pumppaukseen.

Tietolomake
Tuote nro. CC808SB40
| Optinen | |
| Keskiaallonpituus | 808 nm |
| Aallonpituustoleranssi | ±5 nm |
| Lähtöteho | 40W |
| Spektrin leveys FWHM | ≤5nm |
| Fast Axis Divergence (FWHM) | 40 astetta |
| Hitaan akselin ero (FWHM) | 10 astetta |
| Rinnetehokkuus | ~1.1W/A |
| Sähköinen | |
| Käyttövirta Iop | 45A |
| Kynnysvirta Ith | 7A |
| Käyttöjännite Vop | 2.0V |
| Tehon muuntamisen tehokkuus | 50% |
| Lämpö | |
| Käyttölämpötila | 10~35℃ |
| Säilytyslämpötila | -40-55℃ |
| Lämpötilakerroin | ~0,3nm/℃ |
Piirustus

Suositut Tagit: 808nm 40w laserdiodi yksipalkki toimittajat, valmistajat Kiina, tehdas, tukkumyynti, valmistettu Kiinassa










